خانه / ویزا / چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

شینگن کجاست؟

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟ :در سال 1985 مجموعه ای از کشورهای قدرتمند اروپایی اقدام به برقراری معاهده ای بین خود کردند که طی آن این 26 کشور با یکدیگر عهد بستند تا فارغ از مرزهای مشترکی که بین خود دارند، مردمانی که ویزای شینگن دارند و یا شهروند هر یک از این کشورها هستند بتوانند آزادانه در این کشور ها به گشت و گذار بپردازند.

چهار کشور از این بین در حوزه ی تجارت اروپا هستند و از این رو در شینگن نیز عضو هستند.

این کشورها که هر کدام دارای جاذبه های توریستی، سیاسی، علمی، تجاری، پزشکی و اقتصادی زیادی هستند، هر ساله درب کشورهای خود را به روی توریست های زیادی باز می گذارند تا مردم از این جاذبه ها استفاده کنند.

البته نکته مهم این است که این کشورها به راحتی پذیرای مردم نیستند و هر کدام قوانین و شرایط خاصی برای پذیرش افراد گردشگر دارند.

یکی از دغدغه ها یمهم این کشور ها ترک نشدن خاک آن ها توسط توریست ها بعد از اتمام اعتبار ویزای آن هاست.

خب هر کشوری علاقه دارد که شهروندان آن کشور از منابع، اقتصاد و بازار کار آن کشور استفاده کنند نه افرادی که به عنوان گردشگر آمده اند.

از این رو بهتر است اگر قصد مسافرت مجدد به هر یک از این کشورها را دارید قبل از پایان اعتبار ویزای خود خاک این کشورها را ترک کنید. اسامی این کشورها که اسم اکثر آن ها برایتان آشنا خواهد بود در ادامه گفته شده است:

اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبرگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکیريا، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، لیختن اشتاین.

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

 

انواع ویزای شینگن چیست؟

اگر قد دارید بدانید که چگونه ویزای شینگن بگیریم؟ بدانید که به طور کلی ویزای شینگن به سه دسته تقسیم می شود که در زیر آمده است.

 

 • ویزای اتحادیه شینگن

این ویزا به لاتین Uniform گفته می شود و اصطلاحا ویزای عادی شینگن نام برده می شود. شما با اخذ این ویزا می توانید به مدت نود روز در هر یک از کشورهای حوزه شینگن وارد شودی و در آن به گشت و گذار بپردازید.

البته این ویزا خود به سه دسته تقسیم می شود که شما با توجه به هدف خود می توانید هر یک از آن ها را انتخاب کرده و به سفارت اعلام کنید.

ویزای نوع A همان ویزای ترانزیت است که شما می توانید با این ویزا تنها در فرودگاه کشورهای حوزه شینگن برای تغییر پرواز و … ماندگار شوید.

ویزای نوع B به شما این امکان را میدهد تا حداکثر پنج روز در خاک این کشور باشید و ویزای نوع  C که خود سه دسته است به شما امکانات زیر را می دهد.

شما می توانید ویزای اتحادیه شینگن یک بار ورود، دوبار ورود و یا مولتی شینگن را اخذ کنید. همان گونه که از اسم ویزای یکبار ورود پیداست شما تنها می توانید یک بار از این ویزا استفاده کنید و پس از خروج دیگر این ویزا اعتباری ندارد.

در ویزای دو بار ورود شما می توانید پس از اولین خروج از این کشورها تنها یکبار دیگر وارد شده و از اعتبار ویزای خود استفاده کنید.

ویزای مولتی نیز برای تجار، صاحبان مشاغل، سرمایه گذاران و … بیشتر کاربرد دارد زیرا آن ها می توانند به تعداد نا محدود وارد این کشور شوند وتا مدت پنج سال از اعتبار ویزای خود استفاده کنند.

 

 • ویزای اعتبار محدود منطقه ای

این ویزا به شما اجازه می دهد تا برای مدت محدود در همان کشوری که برای ویزای آن درخواست داده اید و یا چند کشوری که در زمان درخواست مشخص کرده اید، اقامت داشته باشید.

از این ویزا در مواقع انسان دوستانه استفاده می شود. مخصوصا برای پناهندگانی که با مدارک نا معتبر به این کشورها وارد شده اند.

 

 • ویزای ملی

به ویزای نوع D مشهور است و بیشتر برای دانشجویان مورد استفاده قرار می گیرد. البته ویزای نوع D نیز یکبار ورود دارد. به عنوان مثال برای درمان بیماری می توان از این ویزا استفاده کرد و طی دوره ای مشخص در یکی از کشورهای حوزه شینگن تا پایان مراحل درمان اقامت داشت.

اما با داشتن ویزای چند بار ورود نوع D شما می توانید به تعداد دلخواه وارد این حوزه شوید و بدون اخذ روادیدی دیگر در کشورهای این حوزه مسافرت کنید. برای دریافت این نوع از ویزا باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشید که میتوانید با مطالعه آن جوای اینکه چگونه ویزای شینگن بگیریم؟ را بدست بیاورید:

 1. دانشجویان بین المللی که بر روی پروژه ای تحقیقاتی و به مدت کمتر از یک سال به این ناحیه سفر می کنند.
 2. افرادی که قصد تحصیل در یکی از این کشورها را دارند.
 3. کار تحقیقاتی یا علمی در موسسه ای معتبر.
 4. هنرمندان، ورزشکاران و … .
 5. مواردی که شخص به علت بیماری نتواند حوزه شینگن را ترک کند.

 

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

 

مدارک اخذ ویزای شینگن چیست؟

 • فرم تکمیل شده برای اخذ ویزای شینگن را همراه داشته باشید.
 • شناسنامه ایرانی هر فرد متقاضی الزامیست.
 • گذرنامه شخص متقاضی دارای شش ماه اعتبار باشد.
 • سه قطعه عکس رنگی با زمینه ی سفید.
 • اسناد رسمی شغلی و گواهی اشتغال به کار.
 • گردش سه ماه گذشته حساب بانکی.
 • رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما.
 • اخذ بیمه مسافرتی.

 

چند نکته که لازم است بدانید چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

 1. تکمیل فرم اخذ ویزای سفارت بدون خطا بسیار مهم است. زیرا با کوچکترین خطایی فرم شما از سوی سفارت بازگشت می خورد.
 2. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی رسمی ترجمه شده باشند.
 3. عکس های شما باید طی شش ماه گذشته گرفته شوند و حتما پش نویسی شوند.
 4. اسنادی که مربوط به اشتغال به کار است با توجه به نوع شغل شما می تواند متفاوت باشد. مدارک شغلی با توجه به شغل شما می تواند یک گواهی اشتغال به کار، جواز کسب، پروانه پزشکی، مجوز و کالت و … باشد.
 5. بیمه مسافرتی شما باید هزینه های درمان و یا هزینه های حوادث مترقبه را به شما بپردازد.
 6. در صورتی که شما دعوتنامه داشته باشید ارائه آن الزامی است.
 7. در صورت نداشتن دعوتنامه باید واچر هتل خود را به سفارت تحویل دهید.
 8. در صورتی که سفارت پرینت رسید رزرو هتل را خواست باید ارائه دهید.
 9. اگر خانم خانه دار قصد سفر داشته باشید باید مدارکی مثل گردش حساب و گواهی اشتغال به کار همسر خود را ارئه دهد.

 

 

 

جهت اخذ وقت سفارت و ویزای شینگن با شماره های ۲-۶۶۹۰۹۶۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هزینه اخذ ویزای شینگن

هزینه اخذ ویزای شینگن راه حل بسیار مناسب و به صرفه ای است که از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای تماس مستقیم (کلیک کنید)