خانه / ویزا / ویزای شنگن فوری

ویزای شنگن فوری

ویزای شنگن فوری : شینگن مجموعه ای از 26 کشور اروپایی که با یکدیگر بر سر فعالیت ها، مقررات مرزی و مسافرتی و … توافق کردند را شامل می شود. یعنی شما با اخذ ویزای شینگن فوری میتوانید تحت زمان و شرایطی مشخص به این 26 کشور مسافرت کرده و سفری رویایی برای خود بسازید.ممکن است برخی فکر کنند کشورهای معروف تر و تورسیتی سخت تر از سایرین ویزا صادر می کنند، در صورتی که کشورهایی مثل آلمان و فرانسه که توریست بیشتری جذب میکنند به همان اندازه هم راحتتر از سایرین ویزا صادر می کنند.

ویزای شنگن چیست؟

بر طبق آمارهای سال ۲۰۱۱، کشور فرانسه بیشترین ویزای شنگن فوری را برای متقضیان صادر می کند. اینکه با این ویزا چقدر می توانید در اروپا اقامت کنید بستگی به نوع ویزای شما دارد. اگر ویزایتان توریستی است معمولا با آن به مدت ۹۰ روز اجازه دارید که در اروپا بمانید.این ویزا در صورتی به شما داده می شود که بتوانید به آن ها ثابت کنید که در مدت سفر توانایی این را دارید که از عهده همه خرج و مخارجتان بر بیایید.

 

اخذ ویزای شنگن فوری

در صورتی که تمایل دارید تا ویزای شنگن شما در کمترین زمان ممکن اخذ شود، می توانید با ما در ارتباط باشید تا تمامی مراحل کاری شما را در کمترین زمان ممکن به همراه بهترین تیم مشاوره و پشتیبانی به شما ارائه دهیم. همچنین می توان گفت کلیه مشاوره ها تضمینی است و شما با تکمیل مدارک خود می توانید ویزای شنگن را دریافت کنید.

ویزای شنگن فوری

انواع ویزای شنگن فوری :

 1. ویزای اتحادیه شنگن :

این ویزا در واقع همان ویزای توریستی می باشد. شما میتوانید طی شش ماه این ویزا را برای مدت نه ماه اخذ کنید. تاریخ شروع ویزا از تاریخ ورود شما به یکی از کشورهای گفته شده در بالا آغاز می شود. این ویزا انواع مختلفی دارد که در زیر اشاره خواهیم کرد:

 • ویزای نوع A:

به این نوع ویزا، ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن گفته می شود. به این شکل که شما قصد سفر به کشوری را دارید اما در میان راه هواپیما در کشوری که عضو شینگن است توقف می کند. در این صورت شما باید این ویزای شنگن را اخذ کنید و در صورت توقف هواپیما حق خروج از فرودگاه و پا گذاشتن در خاک آن کشور را ندارید.

 • ویزای نوع B:

این ویزا نیز نوعی ویزای ترانزیتی است که شما میتوانید تنها پنج روز در آن کشور اقامت داشته باشید.

 • ویزای نوع C:

این نوع ویزا کوتاه مدت است که شما میتوانید با توجه به هدف خود مشخص کنید که از چه نوع آن میخواهید استفاده کنید.

 • ویزای یک بار ورود (Single-entry):

این ویزا تنها برای یک بار استفاده می باشد. ویزای شما با خروج از این کشور حتی قبل از تاریخ منقضی شدن ویزایتان، باطل خواهد شد.

 • ویزای دو بار ورود (Double-entry):

همانند ویزای یک بار ورود است با این تفاوت که شما می توانید دو بار وارد کشورهای شنگن شوید.

 • ویزای چند بار ورود (Multiple-entry):

ویزای چندبار ورود مجوز هر چندبار ورود و سفر بین کشورهای عضو شنگن را صادر می‌کند. به این معنی که مسافر می‌تواند به چندین کشور عضو این پیمان سفر کرده و در آن‌ها اقامت داشته باشد.

تنها محدودیت این ویزا محدودیت زمانی است که برای ۹۰ روز در هر ۶ ماه از سال، اعتبار دارد. همچنین، این ۹۰ روز به محض ورود به هر یک از کشورهای ناحیه‌ی شینگن محاسبه می‌شود.

 1. ویزای اعتباری منطقه محدود :

این نوع از ویزا، ویزای اعتباری منطقه‌ محدوده نام دارد. این ویزا به شما اجازه می‌دهد که تنها به محدوده‌های مشخصی که در زمان اخذ ویزا اعلام می‌شود، سفر کرده و در آن‌ها اقامت داشته باشید. این ویزا به غیر از مناطق مشخص‌شده، در هیچ منطقه‌ دیگری اعتبار ندارد و دارنده‌ آن مجوز سفر به هیچ‌یک از دیگر مناطق را ندارد. این ویزا بیشتر تحت شرایط خاص، مانند ویزا برای پناهندگان، اعطا می‌شود.

 1. ویزای ملی :

از «ویزای ملی» به عنوان ویزای نوع D  یاد می‌شود. این ویزا برای افرادی که برای تحصیل، کار یا کسانی که برای مدت‌زمان مشخصی و با هدف معینی، قصد اقامت در کشورهای ناحیه‌ی شینگن را دارند، صادر می‌شود.

این ویزا نیز بسته به شرایط و هدف آن می‌تواند یک‌بار ورود یا چندبار ورود باشد و دارنده‌ی آن باید پس از اتمام اعتبار ویزا و پایان دوره‌ تعیین شده، به کشور خود بازگردد.

با در اختیار داشتن ویزای چند بار ورود نوع D، بدون نیاز به اخذ روادید دیگری می‌توان به‌ تمامی کشورهای ناحیه‌ شنگن بدون محدودیت سفر کرد. با این توضیحات، داوطلبان این ویزا باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • دانشجویان بین‌المللی که برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی برای مدتی مشخص و نه بیشتر از یک سال، به کشورهای شینگن سفر می‌کنند.
 • دانشجویان بین‌المللی که قصد شروع تحصیل در یکی از دوره‌های تحصیلی کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند. به این گروه نیز ویزای یک‌ساله اعطا می‌شود که برای اقامت بیشتر قابل تمدید است.
 • کار کردن یا پژوهش علمی و آموزشی در مراکز تحقیقاتی یا موسسات معتبر کشورهای اتحادیه‌ شینگن. این ویزا با توجه به بررسی سوابق فرد و اعضای خانواده‌اش صادر می‌شود.
 • متخصصانی که با هدف به اشتراک گذاشتن تخصص و مهارت خود به کشورهای عضو این پیمان سفر می‌کنند؛ برای مثال هنرمندان و ورزشکاران در این گروه قرار می‌گیرند.
 • موارد اضطراری که فرد به دلیل وضعیت پزشکی برای مدت مشخصی قادر به ترک ناحیه‌ شینگن نباشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شنگن فوری چیست؟

 1. فرم درخواست ویزا: پر کردن این فرم خیلی مهم است و باید کامل و بدون نقص آن را انجام دهید در غیر این صورت به درخواست شما ترتیب اثر داده نمی شود.
 2. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 3. دو قطعه عکس رنگی: با زمینه سفید که به تازگی گرفته شده باشد و مانند عکس پاسپورت باشد. سایز این عکس بسته به اینکه از کدام کشور عضو اتحادیه ویزا را تهیه می کنید فرق می کند.
 4. گواهی اشتغال به کار
 5. سند مالکیت
 6. پرینت حساب بانکی با مهر و امضای شعبه
 7. پاسپورت: باید از شروع سفر سه ماه اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه‌ی خالی داشته باشد. همراه داشتن کپی همه ویزاهای قبلی هم الزامی است.
 8. پرینت رزرو بلیط برگشت: باید در زمان ورود به کشور مقصد به مأموران گمرک ارائه ‌شود. فقط حواستان باشد که تا وقتی که از صادر شدن ویزای خود مطمئن نشده اید بلیط برگشت را نخرید.
 9. بیمه ی درمانی مسافرتی با پوشش کامل خدمات درمانی: شرکت بیمه باید حداکثر ۳۰ هزار یورو از هزینه ها را قبول کند و مورد تائید همه‌ی کشورهای پیمان شینگن باشد.
 10. اصل دعوت نامه و یا تاییدیه رزرو هتل: در صورتیکه شما از طرف شخصی دعوتنامه داشته باشید باید اصل دعوت نامه را حتما ارائه دهید.

 

نکته مهم این است که باید مجموع مدارکی که از جانب شما به سفارت تحویل داده می شود ترجمه شده باشد. قرارداد بیمه مسافرتی را باید قبل از دریافت ویزای شنگن فوری ببندید اما توصیه می شود که محتوای آن را طوری در نظر بگیرید که در صورتی که ویزا صادر نشود بتوانید آن را فسخ کنید.اگر قصد سفر با تور کشتی کروز دارید باید قبل از سفر از روند ویزا شدن oود مطمئن شوید. تورهای کشتی کروز پرطرفدار چون از چند کشور اروپایی عبور میکندد باید ویزای شنگن اخذ کرده باشید.

جهت اخذ وقت سفارت و ویزای شینگن با شماره های 8-22360894-021 تماس بگیرید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هزینه اخذ ویزای شینگن + مدارک، نکات مهم و شرایط جدید 2019

هزینه اخذ ویزای شینگن هزینه اخذ ویزای شینگن راه حل بسیار مناسب و به صرفه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای تماس مستقیم (کلیک کنید)