خانه / وقت سفارت / وقت سفارت چک

وقت سفارت چک

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن چک چیست؟

 • فرم سفارت را باید به دقت و به طور کامل تکمیل نمایید.
 • دو قطعه عکس شش در چهار با زمینه سفید که هشتاد درصد چهره متقاضی در آن پیدا باشد. از تاریخ چاپ آن بیش از شش ماه نباید گذشته باشد.
 • شناسنامه تمام افراد متقاضی الزامی است.
 • گذرنامه که دارای شش ماه اعتبار از زمان صدور ویزا باشد و دو صفحه خالی برای درج مهرهای سفارت داشته باشذ. کلیه افراد بالای 16 سال باید گذرنامه داشته باشند.
 • نامه اشتغال به کار که نشان دهد متقاضی دارای شغل می باشد و در مدت زمان سفر در مرخصی است.
 • تمکن مالی که از سوی بانک صادر می شود و باید با مهر و سربرگ رسمی بانک باشد.
 • گردش سه ماه اخیر حساب متقاضی باید با مهر و سربرگ بانک باشد.
 • سند مالکیبت که می تواند متعلق به یک خانه ، مغازه، ویلا و … باشد. حداقل قیمت سند اتومبیل باید مبلغ صد میلیون تومان باشد.
 • واچر هتل برای تمام ایامی که شما قصد اقامت در این کشور را دارید باید صادر شود. دقت داشته باشید که هتل شما قابلیت کنسلی داشته باشد زیرا ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت نشود.
 • بیمه مسافرتی که از سوی شرکتی معتبر باشد و تا سقف 35 هزار یورو از هزینه های تصادفی شما را بپردازد.
 • بلیط هواپیما با قابلیت کنسلی برای رفت و برگشت شما باید رزرو شود.
 • دعوتنامه که از سوی یک شخص مقیم چک و یا شهروند دائم آن باید ارسال شود. دعوتنامه باید دارای تاریخ و امضا از سوی فرستنده باشد.
 • سابقه بیمه تامین اجتماعی سه ماه اخیر متقاضی با مهر و سریرگ رسمی شرکت تامین اجتماعی ارائه شود.

فراموش نکنید که کلیه مدارک شما باید نشان دهد که شما به خاک ایران باز میگردید و خاک کشور چک را اشغال نخواهید کرد. این نکته اهمیت زیادی دارد پس آن را فراموش نکنید.

وقت سفارت چک

 

چگونه می توان وقت سفارت کشور چک را اخذ کرد؟

برای اخذ وقت سفارت چک می توانید با مشاورین مجرب شرکت گردشگری ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت ویزای شینگن تماس بگیرید.

وقت سفارت چک را در دو نوع فوری و عادی میتوان اخذ کرد. وقت سفارت چک فوری به شما این امکان را می دهد تا در کمتر از دو هفته وارد سفارت شوید.

وقت سفارت چک عادی هم در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما اخذ خواهد شد و شما می توانید به سفارت مراجعه کرده و ادامه روند اخذ ویزای شینگن چک را دنبال کنید.

در روزی که باید به سفارت مراجعه کنید نکاتی هستند که حتما باید آن ها را رعایت کنید در غیر این صورت دچار مشکلاتی خواهید شد.

از همراه داشتن هرگونه سلاح گرم حتی با داشتن مجوز آن خودداری کنید. هیچ گونه سلاح سردی اعم از قیچی، چاقو، تیغ، کاتر و … همراه خود به داخل سفارت نبرید.

به غیر از مدارک ضروری هیچ گونه وسیله دیگر همراه نداشته باشید. در برخی از سفارت ها همراه داشتن تلفن همراه نیز ممنوع است.

وسایل اشتعال زا مانند اسپری، عطر، فندک و … نیز ممنوع می باشد. نکته دیگر در رابطه با پرداخت وجه سفارت می باشد که باید به رعایت آن اهتمام بورزید.

به هیچ عنوان سکه به عنوان پول خورد از شما قبول نخواهند کرد و کارت اعتباری در آن جا فاقد اعتبار خواهد بود. تنها اسکناس و به صورت نقدی می پذیرند.

دقت داشته باشید که هزینه سفارت را بدون کم و زیاد به سفارت ارائه دهید تا درگیر باقی مانده پول نشوید و به راحتی بتوانید پرداخت خود را انجام دهید.

 

 

پس از اخذ وقت سفارت چک چه باید کرد؟

پس از این که وقت سفارت چک را دریافت کردید باید کلیه مدارک خود را به انگلیسی ترجمه کنید و با مهر رسمی دارالترجمه به سفارت ارائه دهید.

در تاریخ تعیین شده پس از ارائه مدارک و هزینه به سفارت می توانید منتظر پاسخ سفارت بمانید. برای اخذ این ویزای تنها کافی است تا با مشاورین مجرب ما تماس بگیرید.

اولین گام برای اخذ ویزای شینگن این کشور داشتن وقت سفارت چک است. مشاورین ماکان سیر آسمان می توانند به راحتی این مهم را برای شما برآورده کنند.

پس از این که وقت سفارت این کشور را دریافت کردید می توانید همراه با کلیه مدارک خود همان گونه که گفته شد، به سفارت چک مراجعه کنید.

مدارک خود را تحویل می دهید، هزینه را پرداخت می کنید و سفارت بررسی پرونده شما را پس از پرداخت هزینه صدور ویزا آغاز می کند.

این روند با توجه به زمان اقدام شما ممکن است طولانی شود. در فصل تابستان و ایام تعطیلات سفارت شلوغ است و در نتیجه بررسی به طول می انجامد.

پس از گذشته دو تا چهار هفته سفارت به شما پاسخ خواهد داد. پاسخ سفارت مثبت یا منفی، به ایمیلی که شما هنگام ثبت نام به سفارت ارائه داده بودید ارسال می شود.

اگر پاسخ سفارت مثبت باشد با در دست داشتن گذرنامه خود به سفارت مراجعه کنید تا ویزا در گذرنامه شما ضمیمه شود و سفر خود را آغاز کنید.

در صورتی که پاسخ سفارت منفی باشد، با برطرف کردن علت ریجکتی پس از گذشت دو تا چهار ماه می توانید دوباره برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.

 

 

ویزای شینگن چیست؟

تعدادی از کشورهای اروپایی چند سال پیش بین خود معاهده ای را به امضا رساندند و بر اساس آن شهروندان این کشورها بدون اخذ ویزا می توانند آزادانه در این کشورها به گشت و گذار بپردازند.

با بین المللی شدن این ماجرا ویزای شینگن برای افرادی که شهروند این کشورها نیستند در نظر گرفته شد. این دسته از افراد با اخذ ویزای شینگن می توانند وارد خاک کشور مقصد شوند و به دیگر کشورها نیز سفر کنند.

برای اخذ وقت سفارت و ویزای شینگن چک با مشاورین متخصص و مجرب ماکان سیر آسمان تماس بگیرید.

 

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مراحل اخذ وقت سفارت سوئیس چیست؟

چرا به کشور سوئیس شرکت کنیم؟ قبل از این که درباره وقت سفارت سوئیس توضیحاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای تماس مستقیم (کلیک کنید)