خانه / وقت سفارت / وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش

سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش را باید برای اخذ ویزای این کشور دریافت نمود. اتریش یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا است که بالاترین استانداردهای زندگی را به شهروندان خود هدیه می دهد.

به همین دلیل اتریش یکی از کشورهای موردعلاقه افرادی است که رویای خلق یک زندگی مطلوب را دارند و برای تحقق رویای خود به یک کشور بیگانه مهاجرت می کنند.

در کشور ما نیز، سفر و مهاجرت به اتریش، طرفداران زیادی دارد.

لازمه سفر به اتریش، اخذ ویزای اتریش است که برای انجام این امر ابتدا باید وقت سفارت اتریش را رزرو کرد. روند گرفتن وقت سفارت اتریش بسته به مدت اعتبار ویزای موردنیاز متفاوت است.

در ادامه پروسه رزرو وقت سفارت اتریش را مفصلا شرح می دهیم؛ سپس ویزاهای اصلی کشور اتریش شامل ویزاهای کاری، تحصیلی و توریستی را معرفی می کنیم.

 وقت سفارت اتریش

 

روند گرفتن وقت سفارت اتریش

همانطور که گفته شد نحوه گرفتن وقت سفارت اتریش به مدت اعتبار ویزای درخواستی بستگی دارد.

طبق قوانین سفارت اتریش، روند دادن وقت به متقاضیان ویزاهای با اعتبار کمتر از شش ماه متفاوت از نحوه دادن وقت به متقاضیان ویزاهای با اعتبار بیشتر از شش ماه است.

اگر فردی خواهان اخذ ویزای اتریش با اعتبار کمتر از شش ماه است؛ می تواند برای گرفتن وقت سفارت اتریش هم به صورت اینترنتی و هم به صورت تلفنی اقدام کند.

اگر شخص روش اینترنتی را انتخاب نماید؛ باید به پست الکترونیکی رسمی سفارت اتریش در تهران به نشانی tehran-ob@bemeia.gov.at، یک ایمیل ارسال کند و برای گرفتن وقت سفارت اتریش تقاضا دهد.

سفارت اتریش بعد از دریافت ایمیل با جواب دادن به ایمیل به فرد وقت می دهد. اما اگر فرد روش تلفنی را ترجیح می دهد باید بین ساعات ۹ تا ۱۲ صبح با سفارت اتریش تماس بگیرد و تقاضای وقت کند.

متقاضیان ویزاهای با اعتبار بیشتر از شش ماه برای گرفتن وقت سفارت اتریش می توانند فقط به صورت اینترنتی عمل کنند.

بدین ترتیب که شخص ابتدا در سایت سفارت اتریش ثبت نام کند و بعد فرم درخواست ویزای اتریش را به صورت آنلاین تکمیل و ارسال نماید.

بعد از ارسال فرم نوبت به انتخاب وقت می رسد.

در این مرحله شخص باید به بخش وقت های آزاد سفارت مراجعه کند و یکی از وقت های آزاد را انتخاب نماید.

وقت انتخابی باید حداکثر سه ماه و حداقل سه هفته قبل از تاریخ سفر وی باشد. در مرحله بعد فرد باید منتظر تایید وقت انتخابی از طرف سفارت بماند. اگر سفارت موافق باشد برای شخص یک ایمیل ارسال می کند.

بعد از دریافت ایمیل از طرف سفارت، پروسه گرفتن وقت سفارت اتریش به پایان می رسد و حالا شخص موظف است که در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه کند.

لازم به ذکر است که حضور تمام رده های سنی اعم از کودکان و سالمندان در سفارت اتریش الزامی است.

علاوه بر مصاحبه و انگشت نگاری، در سفارت اتریش، رفتار متقاضیان نیز زیر ذره بین است و تاثیر بسزایی بر پذیرش یا عدم پذیرش درخواست آنها دارد.

به عنوان مثال استفاده از تلفن همراه در سفارت یک امتیاز منفی برای شخص تلقی می شود.

یکی دیگر از نکاتی که فرد باید به آن توجه کند این است که حتماً پول نقد به واحد یورو همراه داشته باشد زیرا سفارت اتریش، هزینه های سفارت و صدور ویزا را نقدا و به واحد یورو دریافت می کند.

حالا که با روند گرفتن وقت سفارت اتریش آشنا شدیم بد نیست که اطلاعاتی هم در مورد ویزاهای پرطرفدار اتریش کسب کنیم.

 

 

ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش، متقاضیان زیادی از نقاط مختلف دنیا اعم از ایران دارد. دلیل این امر، کیفیت بالای زندگی در اتریش و جایگاه بین المللی دانشگاه های اتریش است.

دانشگاه هایی نظیر دانشگاه وین با رتبه جهانی ۱۵۵، دانشگاه تکنولوژی وین با رتبه جهانی ۱۸۳ و دانشگاه اینسبروک با رتبه جهانی ۲۹۹، مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی هستند.

اما شرط لازم برای تحصیل در دانشگاه های اتریش، اخذ پذیرش از این دانشگاه ها است. به هر حال اگر شخص از دانشگاه های اتریش پذیرش بگیرد می تواند با گرفتن وقت سفارت اتریش برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام کند.

اگر فرد موفق به اخذ ویزای تحصیلی اتریش شود از مزایای متعددی برخوردار خواهد شد. به عنوان مثال دارنده ویزای تحصیلی اتریش اجازه ورود به تمام کشورهای عضو منطقه شنگن را دارد.

همچنین می تواند در اتریش به صورت پاره وقت کار کند و به ازای هر ساعت کاری مبلغی حدود ۸ تا ۱۰ یورو به عنوان دستمزد دریافت کند.

از طرف دیگر بعد از فارغ التحصیلی اجازه دارد که به مدت یک سال در اتریش دنبال کار بگردد و در صورت پیدا کردن کار اگر بتواند پنج سال در اتریش کار کند و به دولت اتریش مالیات بپردازد آنگاه می تواند اقامت دائم اتریش را دریافت کند.

ضمنا فردی که موفق به دریافت اقامت دائم اتریش می شود می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست اقامت دهد.

ویزای کاری اتریش

بدون شک ویزای کاری اتریش یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد کار کردن در یک بستر مناسب و ایده آل را دارند. البته متقاضیان کار در اتریش حتماً باید در ردیف کارگران متخصص و ماهر یا کارگران خویش فرما و یا فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش باشند.

در غیر این صورت شانسی برای اخذ ویزای کاری اتریش نخواهند داشت. سفارت اتریش برای متقاضیان واجدشرایط ابتدا یک کارت به رنگ قرمز- سفید- قرمز صادر می کند که به موجب آن افراد می توانند به مدت یک سال در اتریش به دنبال کار باشند.

در صورتی که فرذ موفق به پیدا کردن کار شود می تواند برای اخذ ویزای کاری اتریش درخواست دهد. البته سفارت اتریش در صورتی برای شخص ویزای کاری صادر خواهد کرد که شرایط زیر را داشته باشد.

اولا تحت پوشش بیمه باشد؛ دوما محل اسکان وی در اتریش مشخص باشد؛ سوما میزان درآمد ماهانه وی کمتر از ۸۸۲ یورو کمتر نباشد و اگر قرار است با همسر خود در اتریش زندگی کند میزان درآمد وی نباید از ۱۳۲۳ یورو کمتر باشد.

ضمناً اگر فرد می خواهد برای فرزندان خود نیز اقامت بگیرد به ازای اضافه شدن هر فرزند باید درآمد وی ۱۳۶ یورو افزایش یابد. تحت چنین شرایطی شخص می تواند ویزای کاری اتریش را دریافت کند.

 

 

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش یکی از ویزاهای پرطرفدار در دنیا و البته در کشور ما محسوب می شود. اتریش با وسعتی به اندازه فقط دو استان از کشور عزیز ما، سرشار از جاذبه های توریستی است؛ جاذبه هایی که هرساله میزبان هزاران توریست از نقاط مختلف دنیا هستند.

اما اخذ ویزای توریستی اتریش نیز شرایط خاص خود را می طلبد. در وهله اول متقاضی ویزای توریستی اتریش حتماً باید ثابت کند که برای بازگشت به کشور محل اقامت خود از انگیزه بالایی برخوردار است.

به عنوان مثال متقاضیانی که به صورت مجردی به اتریش سفر می کنند از شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی برخوردار هستند زیرا برای بازگشت به کشور خود از انگیزه های عاطفی برخوردار هستند یا اینکه فرد باید با ارائه اسناد مالکیت ثابت کند که برای بازگشت دارای انگیزه مالی است.

از طرف دیگر اقوام افراد مقیم اتریش نیز از شانس بالایی برای اخذ ویزای توریستی اتریش برخوردار هستند. ضمناً اگر متقاضی ویزای توریستی اتریش به سن قانونی نرسیده باشد برای اخذ ویزا حتماً باید دارای رضایتنامه از طرف والدین باشد.

لازم به ذکر است که اعتبار ویزای توریستی اتریش در هر نوبت نود روز است. وقت سفارت اتریش را با یک تماس از ما دریافت کنید.

 

 

 

جهت اخذ وقت سفارت اتریش و ویزای شینگن  با شماره های ۲-۶۶۹۰۹۶۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مراحل اخذ وقت سفارت سوئیس چیست؟

چرا به کشور سوئیس شرکت کنیم؟ قبل از این که درباره وقت سفارت سوئیس توضیحاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای تماس مستقیم (کلیک کنید)