خانه / ویزا / هزینه اخذ ویزای شینگن

هزینه اخذ ویزای شینگن

هزینه اخذ ویزای شینگن راه حل بسیار مناسب و به صرفه ای است که از طریق آن می توان با در دست داشتن تنها یک ویزا به بسیاری از کشورهایی که ویزای شینگن در آنها کاربرد دارد سفر نمود. یکی از مسائلی که در خصوص اخذ این ویزا مطرح است هزینه می باشد. در این فرصت جهت آگاهی علاقه مندان مطالب مفیدی را در رابطه با هزینه های ویزای شینگن بیان خواهیم کرد.

هزینه اخذ ویزای شینگن

نکات مهم در رابطه با هزینه ویزای شینگن

باید توجه داشت که هزینه اخذ ویزای شینگن در طول زمان و با توجه به شرایط گوناگون متغیر و مختلف است. لازم به ذکر است اشخاصی که متقاضی اخذ ویزای شینگن هستند به منظور دریافت ویزای شینگن می بایست مراحل پیچیده و دشواری را در سفارت سپری و هزینه ویزای شینگن را پرداخت کنند. در صورتی که فرد متقاضی در این خصوص با پاره ای از مسائل آشنایی کافی نداشته باشد این امر موجب می گردد که هم شخص هزینه زیادی را متحمل شود و هم زمان زیادی را از دست بدهد. بنابراین بهتر است افراد متقاضی اخذ ویزای شینگن قبل از هر گونه اقدام در این رابطه با مشاوران حقوقی مشورت نمایند. نکته مهم دیگر راجع به اخذ ویزای شینگن این است که وجوه پرداختی مختلف غیرقابل استرداد بوده و به فرد متقاضی بازگردانده نمی شود. بنابراین حتی چنانچه درخواست ویزای فرد متقاضی مردود اعلام شود باز هم هزینه ویزای شینگن که فرد متقاضی آن را متقبل شده است به او بازگردانده نخواهد شد.

نکات مهم هزینه ویزای شینگن

وجوه پرداختی بابت اخذ ویزای شینگن بر چه اساسی معین می شود؟

هزینه ویزای شینگن بر اساس فاکتورهای مختلفی معین می شود به طور مثال نوع ویزا، شرایط درخواست کننده، سن فرد متقاضی و… از همین رو هزینه اخذ ویزای شینگن در موارد گوناگون با یکدیگر متفاوت خواهد بود. فرد متقاضی به منظور پرداخت هزینه مورد نظر برای اخذ ویزای شینگن ارزان می بایست وجه پرداختی را در سفارتخانه یا کنسولگری پرداخت نماید. این هزینه شامل هزینه ویزا و هزینه خدمات ارائه شده از سوی سفارتخانه کشور مقصد می باشد. پرداخت هزینه به دو صورت امکان پذیر است که عبارتند از پرداخت نقدی و پرداخت از طریق کارت اعتباری. در عین حال بعضی از سفارتخانه ها نیز هستند که هزینه ویزای شینگن را صرفا به صورت نقدی از متقاضیان دریافت می نمایند. در حالت کلی پرداخت این هزینه ها به صورت نقدی به واسطه آن که از سرعت و دقت بالاتری برخوردار است انتخاب بهتری به منظور پرداخت وجوه خواهد بود. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه لازم جهت اخذ ویزای شینگن می بایست به یورو و یا واحد پولی معادل آن صورت گیرد.

 

هزینه ویزای شینگن کوتاه مدت

انواع مختلفی از ویزای شینگن با توجه به آن که اهداف متقاضیان از سفر به کشورهای مقصد متفاوت است صادر می شود. بر این اساس هر یک از افراد متقاضی می تواند با توجه به هدف مورد نظر و بودجه خود اقدام به اخذ ویزای شینگن نماید. در ویزای شینگن کوتاه مدت که فرد قصد دارد به مدت کمتر از ۳ ماه (۹۰ روز) به کشورهای عضو سفر کند افراد متقاضی باید مبلغ ۶۰ یورو را به صورت نقدی پرداخت نمایند.

 

هزینه ویزای شینگن بلندمدت

ویزای شینگن بلندمدت مناسب حال تجار و سرمایه گذاران است. ویزای شینگن بلندمدت این امکان را برای این گروه از متقاضیان فراهم می سازد که به دفعات گوناگون در محدوده شینگن مسافرت نمایند. هزینه اخذ ویزای شینگن بلندمدت برای افراد متقاضی مبلغ ۹۹ یورو می باشد که می بایست در کشور محل اقامت پرداخت شود.

 

هزینه ویزای شینگن نوع A

ویزای شینگن نوع A که تحت عنوان ویزای ترانزیت نیز از آن نام برده می شود برای آن دسته از متقاضیانی است که فقط درصدد جا به جایی پرواز در کشور عضو شینگن هستند یعنی این افراد صرفا جهت عبور در محدوده شینگن به سر می برند و مبدا و مقصد سفر آنها هیچ کدام از کشورهای عضو شینگن نیست. هزینه مورد نیاز به منظور اخذ این نوع ویزا مبلغ ۶۰ دلار است.

 

ویزای شینگن ۳۵ یورویی

هزینه اخذ این ویزا همان گونه که از نام آن پیداست ۳۵ یورو می باشد. نکته قابل توجه در رابطه با این ویزا آن است که همه افراد قادر نیستند از این نوع ویزا استفاده کنند. از همین رو این ویزا تنها به گروه های خاصی از متقاضیان تعلق می گیرد به طور مثال کودکان ۶ تا ۱۲ ساله، پژوهشگران کشورهای جهان سوم که جهت انجام تحقیقات علمی سفر می کنند، افراد شرکت کننده در سمینارها و…

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن ، 9 مورد از مهم ترین مدارک ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن خوب است بدانید مدارک مورد نیاز ویزای شینگن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای تماس مستقیم (کلیک کنید)