خانه / ویزا / مدارک مورد نیاز ویزای شینگن ، 9 مورد از مهم ترین مدارک ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن ، 9 مورد از مهم ترین مدارک ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن

خوب است بدانید مدارک مورد نیاز ویزای شینگن در بیشتر کشورهای حوزه شینگن مشابه هم است و تنها در پاره ای از جزئیات تفاوت اندکی با یکدیگر دارد. افراد متقاضی اخذ ویزای شینگن باید این مدارک را در روز مصاحبه به همراه داشته باشند. در ادامه مطلب با مدارک مورد نیاز ویزای شینگن آشنا خواهیم شد.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن

تکمیل فرم درخواست ویزا اولین مرحله ای است که باید به منظور تعیین وقت سفارت جهت مصاحبه و درخواست ویزای هر کشور انجام شود. فرم درخواست ویزای شینگن را می توان به صورت حضوری و یا اینترنتی از سفارت مربوطه دریافت نمود. افراد متقاضی باید این فرم را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز ویزای شینگن در وقت مصاحبه ارائه دهند. لازم به ذکر است با وجود این که ویزای تمام کشورهای حوزه شینگن ویزای شینگن به شمار می رود اما فرم درخواست برای هر یک از کشورها متفاوت می باشد. بر این اساس به طور مثال نمی توان به منظور درخواست ویزای شینگن آلمان فرم سفارت فرانسه را ارائه داد.

 تکمیل فرم ویزای شینگن

  • شناسنامه و کارت ملی

از جمله مدارکی که جهت اخذ ویزای شینگن مورد نیاز است شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی است. ترجمه شناسنامه با کپی از تمامی صفحات آن می بایست حتما موجود باشد.

  • گذرنامه

گذرنامه فرد متقاضی می بایست حداقل ۶ ماه پس از تاریخ درخواست روادید اعتبار داشته باشد. فرد متقاضی باید کپی گذرنامه را فقط از صفحه یک و آن صفحاتی که ویزای شینگن در آنها خورده تهیه نماید.

  • دو قطعه عکس

طبق مقررات شینگن عکس فرد متقاضی بر روی برچسب ویزا چاپ می شود. عکس های مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن باید رنگی، تمام رخ، با زمینه سفید و جدید باشند.

  • اسناد ملکی، مدارک شغلی و منابع مالی

مدارک شغلی از قبیل روزنامه رسمی، جواز کسب، گواهی اشتغال به تحصیل و گواهی اشتغال به کار یکی دیگر از مدارک مورد نیاز ویزای شینگن است. این مدارک باید به همراه ترجمه آنها به سفارت مربوطه ارائه شود. پرینت حساب بانکی که شامل گردش ۳ ماه آخر و مانده حساب است و باید بر روی سربرگ انگلیسی بانک مربوطه و نیز مهر شده باشد از دیگر مدارکی است که جهت اخذ ویزای شینگن مورد نیاز خواهد بود. همچنین فرد متقاضی باید در صورت دارا بودن اصل سابقه بیمه تامین اجتماعی و ترجمه آن را به همراه داشته باشد. سند ملکی به نام فرد درخواست کننده نیز یکی دیگر از مدارک مورد نیاز ویزای شینگن است که اصل و ترجمه آن باید به سفارت ارائه شود. گفتنی است اصل سند در زمان تحویل مابقی مدارک به فرد متقاضی بازگردانده می شود.

  • بلیط پرواز (رفت و برگشت) به کشور مقصد

یکی دیگر از مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد است. لازم به ذکر است به منظور رزرو بلیط هواپیما نیازی نیست که هزینه ای توسط فرد متقاضی پرداخت شود.

  • بیمه مسافرتی

افراد متقاضی اخذ ویزای شینگن باید از بیمه فردی یا جمعی برخوردار باشند. این بیمه باید برای تمام مدت زمان سفر بوده و حداقل هزینه ای به میزان ۳۰ هزار یورو برای هر یک از مسافرین را تحت پوشش خود قرار دهد. ضمنا فرد دعوت کننده در کشور مقصد نیز این امکان را دارد که بیمه مسافرتی مورد نظر را از یک شرکت بیمه ای در آن کشور بگیرد.

  • تائیدیه رزرواسیون هتل

تائیدیه رزرواسیون هتل یا واچر نیز یکی از موارد مدارک مورد نیاز ویزای شینگن است که باید برای تمام مدت اقامت و همچنین مطابق با تاریخ بلیط پرواز رفت و برگشت باشد. باید یادآور شد که این رزروها صرفا به منظور ارائه به سفارت بوده و هزینه بسیار اندکی را جهت رزرواسیون در بر می گیرند. همچنین می بایست به این نکته توجه کافی داشت که رزرو صورت گرفته باید از اعتبار لازم برخوردار باشد به طور مثال رزرو هتل از سایت هایی مانند Booking اعتبار چندانی ندارد. در این میان بعضی از سفارت ها نیز مانند سفارت اتریش فقط رزرو هتلی را که مهر هتل را در خود دارد می پذیرند.

  • دعوت نامه

از جمله موارد دیگری که باید در رابطه با مدارک مورد نیاز ویزای شینگن از آن نام برد دعوت نامه است. چنانچه فرد متقاضی دعوت نامه داشته باشد دیگر نیازی به ارائه برگه رزرواسیون هتل نخواهد بود. به این منظور اصل دعوت نامه ای که فرد دعوت کننده برای شخص مسافر ارسال کرده است باید ارائه گردد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هزینه اخذ ویزای شینگن

هزینه اخذ ویزای شینگن راه حل بسیار مناسب و به صرفه ای است که از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای تماس مستقیم (کلیک کنید)