خانه / بیمه مسافرتی / بیمه مسافرتی معتبر برای ویزای شینگن ، صدور فوری بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی معتبر برای ویزای شینگن ، صدور فوری بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی بیمه ای است که برای محافظت از مسافران در هنگام مواجهه با خطرات احتمالی سفر مورد استفاده قرار می گیرد. این بیمه مسافرتی می تواند بسیاری از حوادث ناگواری را که احتمال دارد در یک سفر برای شخص مسافر اتفاق بیفتد تحت پوشش خود قرار دهد.

به چه دلیل استفاده از بیمه مسافرتی اهمیت بسیاری دارد؟

خرید بیمه مسافرتی از اهمیت بالایی برخوردار است. به منظور بیان اهمیت استفاده از این بیمه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • در تعداد زیادی از سفارتخانه ها خرید بیمه مسافرتی به منظور صدور ویزای شینگن امری الزامی تلقی می شود.
  • استفاده از بیمه مسافرتی بهترین راهکار در جهت جبران یا کاهش میزان خسارت های وارده و بهترین تضمین به منظور داشتن سفری ایمن به شمار می رود.
  • از آنجایی که هزینه های پزشکی در برخی کشورها بسیار زیاد و سنگین است استفاده از خدمات پزشکی بدون برخورداری از پشتیبانی شرکتهای بیمه ای به میزان قابل توجهی گران تمام می شود.

 

پوشش های بیمه مسافرتی به چه شکل است؟

منظور از پوشش بیمه ای خسارتی می باشد که درصورت وقوع خطرات و حوادث گوناگون توسط شرکت های بیمه مورد حمایت و پشتیبانی قرار می گیرد. بیمه مسافرتی پوشش های مختلفی را شامل می شود که مسافران می توانند در صورت لزوم از هر یک از این پوشش ها بهره مند گردند. برخی از پوشش های بیمه های مسافرتی عبارتند از:

۱-هزینه های پزشکی: تمامی هزینه های ایجاد شده بر اثر انواع بیماری ها یا صدمات و حوادث گوناگونی که نیازمند مراقبت های پزشکی و بستری شدن در مراکز درمانی و بیمارستان ها باشد به وسیله شرکت های بیمه پرداخت می گردد. در این پوشش تمامی هزینه های مربوط به بستری بیمار، معاینه، درمان و غیره تا سقف تعهدات بیمه نامه جبران می گردد.

۲-هزینه های دندانپزشکی: در رابطه با هزینه های دندانپزشکی تنها هزینه های مربوط به معالجات ضروری پرداخت می گردد به طور مثال هزینه درمان عفونت شدید، کشیدن دندان، دندان درد و…

۳-هزینه های مربوط به دارو: در صورتی که داروهای همراه مسافر (به شرط آن که مصرف آنها ضروری باشد) مفقود شود شرکت بیمه می بایست هزینه ارسال دوباره داروهای مورد نیاز شخص بیمه گذار را تقبل نماید.

۴-بیماری های شدید: در صورت ابتلا به بیماری های شدید یا وقوع حوادثی که نسبتا سنگین می باشند شرکت بیمه بر طبق شرایطی که شخص آسیب دیده دارد و با مشورت پزشک تعیین می کند که اقدامات لازم به منظور درمان را در همان کشور به انجام رساند یا این که زمینه انتقال وی به کشورش را فراهم سازد. شرکت بیمه در این خصوص موظف است بهترین تصمیم را از طریق مشورت با پزشک متخصص بگیرد.

۵-هزینه های بازگشت: در صورت وقوع حادثه یا ابتلا به یک بیماری که بیشتر از ۱۰ روز نیازمند بستری شدن در بیمارستان باشد شرکت بیمه هزینه های بازگشت یک نفر از همراهان بیمار را تقبل می کند.

۶-هزینه همراه: علاوه بر این در سایر مواردی که نیاز به بیشتر از ۱۰ روز بستری شدن در بیمارستان وجود داشته باشد هزینه مربوط به رفت و آمد و اقامت یک نفر از بستگان درجه یک بیمار به وسیله شرکت بیمه پرداخت می گردد تا وی بتواند به عنوان همراه در کنار بیمار حضور یابد.

۷-هزینه مسائل حقوقی: در صورتی که بیمه مسافرتی شخص شامل پوشش حقوقی نیز باشد در این خصوص حمایت های بسیاری از سوی شرکت بیمه برای شخص صورت خواهد گرفت. مشکلات حقوقی امکان دارد به علت عدم رعایت قوانین شهروندی در کشور خارجی یا عدم آشنایی با قوانین و مقررات آن کشور رخ دهد و مسافر را با درگیری و دردسر و هزینه های فراوان مواجه سازد. در این گونه موارد شرکت های بیمه حمایت هایی همچون هزینه های مشاوره، پیگیری پرونده، پرداخت هزینه های حق الوکاله و نیز هزینه های دادگاه و فرآیند دفاع را متعهد می گردند.  لازم به ذکر است این هزینه ها در شرکت های مختلف بیمه ای سقف های گوناگونی را دارا بوده و هر یک از این شرکت ها بر طبق شرایط خود اقدام به پرداخت هزینه های مربوطه می نمایند.

۸-هزینه های بار، مدارک مسافران و تاخیر پرواز: در این نوع از پوشش های بیمه مسافرتی شرکت های بیمه هزینه های مربوط به خسارت سرقت یا مفقود شدن بار و مدارک شخص مسافر و نیز تاخیر در حرکت وسایل نقلیه در هر یک از سفرها را پرداخت می نمایند.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای تماس مستقیم (کلیک کنید)